Odkrywam Białoruś. To sąsiedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za pośrednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoruś!
Blog > Komentarze do wpisu
Wiza do Polski = miesięczna pensja
Gazeta.pl pisze dziś:

Białoruskie sądy wszczęły już około stu spraw przeciw absolwentom studiów, którzy złamali rozporządzenie rządu nakazujące im odpracować dwa lata w miejscu wskazanym przez miejscowe władze.

Absolwenci woleliby jednak sami wybierać sobie miejsce pracy. - Ludzie po studiach są kierowani do pracy tam, gdzie nikt nie chce pracować. (...)

osoba po studiach medycznych w ciągu pierwszego roku przymusowego zatrudnienia może liczyć na pensję w wysokości do 85 dol.

Białoruski dyktator zapewne łata w ten sposób gospodarkę, a jednocześnie... zniechęca młodych ludzi do studiów. Przecież to studenci są środowiskiem najbardziej opozycyjnym.

Nas, Polaków, powinna natomiast zaszokować jeszcze inna informacja:
Pensja młodego białoruskiego lekarza na przymusowym stażu wynosi 60 euro. Dokładnie tyle, ile będzie kosztować wiza do Polski po naszym wejściu do strefy Schengen! Już w grudniu tego roku.

  • Tu piszę więcej o tym, jakie skutki odczują Białorusini po wejściu Polski do strefy Schengen.
poniedziałek, 29 października 2007, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Polecane wpisy

  • Stare polskie kabarety jak znalazł

    Kryzys na Białorusi trwa. Nowym hobby stało się chodzenie do sklepów i robienie zdjęć cenom . Inni wyżywają się robiąc satyryczne obrazki i fotomontaże . Tu aku

  • Drożyzna na Białorusi

    Ostatnio bardzo podrożało na Białorusi. Ceny są wyższe niż w Polsce, choć średnie pensje 2.5 raza niższe niż u nas. Portal Biełorusskij Partizan zrobił zestawi

  • Zarobki na Białorusi, styczeń 2011

    Polecam artykuł Białoruś: Mniejsze zarobki, mniej inwestycji na portalu eastbook.eu . Polecam zwłaszcza kliknięcie na interaktywny wykres z zarobkami w różnych

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
skubi6
2007/11/02 00:27:11
Zgadzam się w pełni z komentarzem o cenie wiz. To ogromny błąd polskiej dyplomacji (albo, jak kto woli, "dyplomatołków"), że Polska zgodziła się na takie rozwiązanie.

-
2007/11/08 20:15:43
Kompletnie nie rozumiem dlaczego wiza kosztuje 35 euro. Rozumiałbym kwotę 3,5 euro, ale 35?! Toż to rozbój!
Trzeba jak najszybciej zmienić tę sytuację. Wpływy z wiz to przecież jakiś ułameczek w budżecie, a dla Białorusina czy Ukraińca to duża kwota. Jeśli to ma być pomysł na przekonywanie naszych wschodnich sąsiadów do "unijnego modelu" państwa to jest to wyjątkowo kiepski pomysł. Sądzę, że Polska i Polacy są przyjaźnie nastawieni do sąsiadów i naszym obowiązkiem jest problem rozwiązać. Im więcej sąsiedzkich kontaktów tym lepiej.
Samo wprowadzenie wiz (rozumiem, że to konieczne) jest ciosem dla gospodarki polskiej ściany wschodniej. Dowalanie ceną za wizy jest nokautem.
Ale kto będzie się przejmował tą częścią kraju?
-
efg
2007/11/11 21:32:50
Będą jakieś ulgi, zniżki i zwolnienia, szczególnie dla młodzieży i Polaków. To decyzja całej Unii.

PS> Anuszko, gratuluję konsekwencji i wytrwałości.