Odkrywam Białoruś. To sąsiedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za pośrednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoruś!
Blog > Komentarze do wpisu
Budujemy nowy dom, jeszcze jeden nowy dom...

 

 

Scenki z budowy na obrzeżach Mińska. Na Białorusi panuje obecnie boom kredytowy. Wszyscy kupują mieszkania, rosną nowe osiedla. Ceny - ok. 2 razy niższe, niż w Krakowie. Białorusini jednak zarabiają średnio 3 razy mniej niż Polacy. Strach pomyśleć co by było, gdyby nie daj Boże gospodarka białoruska się sypnęła. Na razie jednak wszystko tu przypomina epokę Gierka. Tylko że - przynajmniej wg deklaracji Łukaszenki - państwo białoruskie nie zaciąga kredytów. Jeszcze nie raz będę zadawać sobie pytanie: skąd on na to wszystko bierze pieniądze?

Nowe mieszkania, wykupywane na pniu, powstają nieraz z... wielkiej płyty. Chyba nikt w Europie już nie buduje w tej technologii. Krajobraz jak z Alternatywy 4, ale te osiedla, mimo że na obrzeżach miasta, to nie żadne zadupie. Leżą w granicach trzeciej obwodnicy, są dobrze skomunikowane.

Tak, tak: Mińsk ma TRZY obwodnice, z czego trzecia wybudowana przez Łukaszenkę. W Polsce obwodnice budowane są z opóźnieniem, wokół istniejących już zabudowań. Tutaj - z wyprzedzeniem, wokół pustych jeszcze terenów. 

wtorek, 02 września 2008, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Polecane wpisy

  • Euroremont

    W krajach na wschód od Polski istnieje pojęcie "euroremontu" - remont zwykły w mieszkaniu to malowanie, euroremont zaś - to malowanie z wygładzaniem ś

  • Jacy są Białorusini ;-)

    Bardzo znany jest tutaj taki kawał. Podam skróconą wersję: Był sobie Białorusin i Polak. Dali Polakowi krzesło z gwoździem wystającym z siedzenia. Polak usiadł,

  • Białorusini na ulicach

    Bardzo ciekawy tekst o Białorusinach. Uwaga! Nie wszystko już aktualne: Teraz nie ma pustych półek, towar jest różnorodny i są też reklamy (mniej niż w Polsce

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2008/09/21 11:53:43
nie ma to jak zachwycać się socjalistycznym Mińskiem :) W Warszawie w budowie jest obwodnica, której standard jest nieosiągalny dla jakiejkolwiek białorouskiej drogi w najbliższym dziesięcioleciu
-
Gość: pozdrawiam, *.chello.pl
2008/09/28 23:12:07
Pozdrowienia dla Białorusi!

Nie wierzcie w to, że w Polsce jest teraz tak dobrze. W kilku większych miastach ludzie _młodzi_ dobrze zarabiają. W mniejszych miejscowościach jest biednie. Ludzie starzy i ludzie bezrobotni traktowani są przez tych młodych i dobrze zarabiających jak szkodniki i śmieci. Chciwość w Polsce osiąga rozmiary niespotykane wcześniej.
Wniosek jest taki, że jeśli chcecie zrobić sobie wyścig szczurów, zwiększyć zawiść między ludźmi i sprzedać za grosze własny majątek obcym, wtedy róbcie kapitalizm. Jeśli cenicie się nawzajem i chcecie żyć spokojniej i szczęśliwie, wówczas unikajcie kapitalizmu, jak ognia.
-
Gość: twoserge, *.vessobel.by
2008/10/04 01:51:06
"Nie wierzcie w to, że w Polsce jest teraz tak dobrze. W kilku większych miastach ludzie _młodzi_ dobrze zarabiają. W mniejszych miejscowościach jest biednie. Ludzie starzy i ludzie bezrobotni traktowani są przez tych młodych i dobrze zarabiających jak szkodniki i śmieci. Chciwość w Polsce osiąga rozmiary niespotykane wcześniej. Wniosek jest taki, że jeśli chcecie zrobić sobie wyścig szczurów, zwiększyć zawiść między ludźmi i sprzedać za grosze własny majątek obcym, wtedy róbcie kapitalizm. Jeśli cenicie się nawzajem i chcecie żyć spokojniej i szczęśliwie, wówczas unikajcie kapitalizmu, jak ognia."

Myslicie, ze w Bialorusi nie ma kapitalizmu? Jest, i to kapitalizm Panstwowy! Wszystko, co wyzej napisane dokladnie sie stosuje z dzisiejszej sytuacja na Bialorusi. Prosze rowniez nie wierzyc w to, ze Bialoruska prowincja kwitnie i pachnie.