Odkrywam Białoru¶. To s±siedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za po¶rednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoru¶!
Blog > Komentarze do wpisu
Euroremont
W krajach na wschód od Polski istnieje pojęcie "euroremontu" - remont zwykły w mieszkaniu to malowanie, euroremont za¶ - to malowanie z wygładzaniem ¶cian.

Język ¶wiadczy o stanie ¶wiadomo¶ci narodu. Choćby oficjalna propaganda nie wiem jak upierała się przy pełnoprawnej obecno¶ci w Europie lub nawet wyższo¶ci nad Europ± - to codzienne słówko zadaje jej kłam. Słowo "euroremont" jest wyrazem tęsknoty za tym lepszym życiem, którego jeszcze nie ma, a które chcemy przynajmniej imitować.

My, Polacy, też w podobny sposób używamy słowa "Europa"...

  Remont 2001 - opozycyjna naklejka wyborcza
 

Opozycyjna naklejka wyborcza u Siergieja. "Remont 2001". Szkoda, że ten remont akurat im nie wyszedł, bo nalepka fajna.

niedziela, 08 lutego 2009, anuszka_ha3.agh.edu.pl

Polecane wpisy

  • Jacy s± Białorusini ;-)

    Bardzo znany jest tutaj taki kawał. Podam skrócon± wersję: Był sobie Białorusin i Polak. Dali Polakowi krzesło z gwoĽdziem wystaj±cym z siedzenia. Polak usiadł,

  • Białorusini na ulicach

    Bardzo ciekawy tekst o Białorusinach. Uwaga! Nie wszystko już aktualne: Teraz nie ma pustych półek, towar jest różnorodny i s± też reklamy (mniej niż w Polsce

  • Pomieszanie z popl±taniem

    Popl±tanie epok. Pomieszanie Wschodu z Zachodem. Miasteczko niedaleko Dzierżynowa. Nie pamiętam nazwy. Stary ko¶ciół katolicki. Stary zbór kalwiński. Obronny.

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
najlepszy-katolik
2009/02/08 20:10:15
Czy wiesz po co żyjesz?