Odkrywam Białoru¶. To s±siedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za po¶rednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoru¶!
Zakładki:
Czytaj±cy, czytani, inne projekty
Słowniki języka białoruskiego
Nasza pomoc dla Białorusi
Raport
Ciekawe
Dzienniki Marcowe
Białoruska opozycja
Białoruska władza
Białoruskie fora
Białoruskie media
Blogi o Białorusi
O mnie
Podróż na Białoru¶
Polecamy bramkę sms
czwartek, 10 maja 2007
Moda na Białorusi


Tutaj lubi się krótkie spódniczki. I ma się warunki na noszenie takowych.Moda uliczna w Mińsku, ze strony minsk-streets.com. (Warto przejrzeć cał± witrynę.) Lecz ta współczesna moda, choć zabawna, nie różni się w swym odjechaniu od radosnej twórczo¶ci młodych ludzi z innych miast Europy. To, co naprawde oryginalne, można zobaczyć gdzie indziej...Pierwszy dzień szkoły. Bardzo konserwatywnie. Takie same kokardy nosiły kiedy¶ i mamy, i babcie... W Polsce takie uczennice widziałam ostatni raz 20 lat temu.


Dzień Zwycięstwa. Dzi¶ Białoru¶ nie ma już dostępu do morza...Na szkoleniu liderów łukaszenkowskiego Zwi±zku Młodzieży. Jak widać, młodzież nieco podstarzała - ale nadrabia kolorystyk±...Zwi±zek Młodzieży ma nawet własne bojowe mundury.Młodzi i starzy przodownicy pracy wiejskiej.Młody mechanizator rolnictwa. W spracowanej dłoni - logo reżimowego Zwi±zku Młodzieży. Ach! Tylko dać się zmechanizować!

08:52, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Odkrycia różne
Link Komentarze (13) »
pi±tek, 04 maja 2007
Białoruski Leonardo
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, człowiek renesansu z pokolenia Mikołaja Kopernika: pisarz, tłumacz, wydawca, medyk, ogrodnik... Europejczyk, któremu mobilno¶ci mog± pozazdro¶cić dzisiejsi obywatele Unii: studiował w Połocku, Krakowie i Padwie, w Kopenhadze był sekretarzem króla Danii, a w Królewcu - księcia Prus. W Wenecji, Norymberdze i Augsburgu zgłębiał sztukę drukarsk±, pracował w Pradze i Wilnie, szukał szczę¶cia w Moskwie.

Jeden z najsłynniejszych Białorusinów. Franciszek Skaryna. Tutaj więcej szczegółów o nim.


11:19, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Wspólna kultura
Link Dodaj komentarz »