Odkrywam Białoru¶. To s±siedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za po¶rednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoru¶!
Zakładki:
Czytaj±cy, czytani, inne projekty
Słowniki języka białoruskiego
Nasza pomoc dla Białorusi
Raport
Ciekawe
Dzienniki Marcowe
Białoruska opozycja
Białoruska władza
Białoruskie fora
Białoruskie media
Blogi o Białorusi
O mnie
Podróż na Białoru¶
Polecamy bramkę sms
wtorek, 31 lipca 2007
Demitologizacja i mitotwórstwo
W Tygodniku Powszechnym - specjalna wkładka o Białorusi. Interesuj±cy jest wywiad z Uładzimirem Arłouem - publicyst± i popularyzatorem historii tego kraju. Mam wrażenie, że jego wizja historii Białorusi jest nazbyt publicystyczna. Niby skierowana przeciwko radziecko-łukaszenkowskiej propagandzie, przeciwko "polityce historycznej" krajów s±siednich - ale przez to sama jako¶ propagandowa. Jednak mało który popularyzator historii potrafi się tego ustrzec. Spójrzmy choćby na naszego Pawła Jasienicę. Obawiam się, że nauczanie historii to ¶liska sprawa w każdym kraju ¶wiata. Bardzo trudno tu o obiektywizm, bo każdy naród lubi mieć swoje mity. Dzi¶ my¶lałam o tym, słuchaj±c w radiu "reklam" Powstania Warszawskiego.
18:17, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Wspólna historia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 lipca 2007
TVP Białoru¶ - od listopada
Zarz±d TVP zatwierdził ostatecznie kanał TV Białoru¶. Telewizja ma rozpocz±ć nadawanie w listopadzie tego roku - pisze onet.

TV Białoru¶ będzie kanałem satelitarnym i jednocze¶nie pierwszym kanałem zagranicznym tworzonym przez TVP.

W zamierzeniu TVP TV Białoru¶ ma wypełnić lukę w dostępie do niezależnej informacji, białoruskiego języka, dziedzictwa i dóbr kultury.

Newsroom TV Białoru¶ będzie się mie¶cił w Warszawie przy Pl. Powstańców Warszawy. W projekt zaangażowanych jest obecnie ok. 35 osób w Warszawie i kolejnych 30 współpracowników na Białorusi. W cało¶ci nadawany po białorusku program ma być emitowany przez 16 godzin na dobę, z czego cztery godziny maj± zawsze stanowić programy premierowe.

Kanał finansowany jest przez polskie Ministerstwo Spraw Zagraniczych.
09:32, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Odkrycia różne
Link Komentarze (1) »
pi±tek, 13 lipca 2007
Wykłady o Czarnobylu - linki
Wyłuskałam linki do poszczególnych wykładów o katastrofie w Czarnobylu. Wykłada prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński z Instytutu Problemów J±drowych w ¦wierku.

  • Wykład 1
  • Wykład 2
  • Wykład 3
  • Wykład 4
  • Wykład 5
  • Wykład 6

Nagrania zostały przygotowane przez portal atvn.pl - Akademicka Telewizja Naukowa - Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.
19:33, anuszka_ha3.agh.edu.pl , czarnobyl
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 03 lipca 2007
Wykłady o Czarnobylu
Duże zainteresowanie wci±ż budzi dział mojego bloga, w którym poruszam sprawy awarii elektrowni j±drowej w Czarnobylu.

Polecam Czytelnikom obejrzenie online (uwaga! w wyszukiwarce wpisać "Czarnobyl") lub ¶ci±gnięcie serii wykładów o skutkach tej awarii. Wykłada prof. dr hab. Ludwik Dobrzyński z Instytutu Problemów J±drowych w ¦wierku.

Nagrania zostały przygotowane przez portal atvn.pl - Akademicka Telewizja Naukowa - Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.
17:07, anuszka_ha3.agh.edu.pl , czarnobyl
Link Dodaj komentarz »