Odkrywam Białoru¶. To s±siedni kraj, a przecież tak mało o nim wiemy. ::: Za po¶rednictwem tego bloga chcę przekazywać wam moje odkrycia. Zachęcam was do opowiedzenia tutaj waszych odkryć. ::: Odkryjmy razem Białoru¶!
Zakładki:
Czytaj±cy, czytani, inne projekty
Słowniki języka białoruskiego
Nasza pomoc dla Białorusi
Raport
Ciekawe
Dzienniki Marcowe
Białoruska opozycja
Białoruska władza
Białoruskie fora
Białoruskie media
Blogi o Białorusi
O mnie
Podróż na Białoru¶
Polecamy bramkę sms
pi±tek, 06 paĽdziernika 2006
Łukaszenka już nas chce
Dzi¶ bardziej politycznie. Zwróciły moj± uwagę słowa prezydenta Łukaszenki, którymi zaatakował politykę Rosji. W razie "wchłonięcia" Białorusi przez Rosję zagroził zbrojnym powstaniem:

- My na to nie pójdziemy. Już uprzedzałem kierownictwo Rosji, że w takim wypadku będzie ostrzej niż w Czeczenii. Na to Zachód da pieni±dze dla naszych i nie naszych. Tu s± gotowi przyjechać walczyć z Gruzji, z Rosji, z obozów nad Wołg±, a także z Ukrainy, z Polski, krajów bałtyckich.
 (patrz artykuł na gazeta.pl)

Ciekawi mnie, kto z Polaków chętnie pójdzie na wojnę z Rosj± w obronie Białorusi... ;-))

Analizuj±c te słowa na poważnie, należy jednak zauważyć, że Łukaszenka subtelnie argumentuje na dwie strony: Z jednej stwierdza, iż w razie problemów nie cofnie się przed szukaniem pomocy u dawnych przeciwników z Zachodu. Z drugiej za¶ - w razie, gdyby przyszło się znów z Rosj± zbratać - przekonuje, że studenci z s±siednich krajów, ci sami, którzy biegali z pomarańczowymi wst±żeczkami w klapach - to s± niebezpieczni bojówkarze czekaj±cy tylko na okazję do walki zbrojnej.

Oczywi¶cie nie s± to argumenty skierowane do polityków rosyjskich. One maj± przekonać obywateli Białorusi.
10:23, anuszka_ha3.agh.edu.pl , Odkrycia różne
Link Komentarze (8) »